• fotogalerie
 • aktuality
 • služby & ceny
 • o mně
 • reference
 • PPParkinsonikům
 • kontakt
 • návštěvní kniha
 • PPP

  ProjektPomociParkinsonikům

   

  Popis a cíle projektu:

  zapsaný spolek PPP -  projekt podpory parkinsonikům je pacientská organizace, pomáhající svými osvětovými projekty nemocným a jejich blízkým.

  Konkrétně se zabýváme:

  Konzultace s lékaři a pacienty.

  Šíření informací pro včasné diagnostikování PN (toto je obrovský problém).

  Spolupracujeme s hlavním Organizátorem Parkinson Slovácko na mezinárodním sportovním setkání Parkinsoniáda v Dubňanech.

  Spolupracujeme se Společností Help na legislativních změnách, jednáme s poslanci a ministry.

  Spolupracujeme na projektu „bez pohyb k pohybu“, který proběhne v síti TESCO.

  Účastníme se mezinárodních a tuzemských kongresů a lékařských sympózií.

  Poradenství o aspektech, se kterými se parkinsonici mohou setkat.

  Zaškolení na počítači (Skype, Youtube, FB)…..

   

  • V roce 2016 obdržel spolek dar od Nadace ČEZ. Dar posloužil k propagaci a vybavení spolku: webové stránky, banery, počítačová technika, sedací souprava, skůtr. Děkujeme tímto Nadaci ČEZ za významnou pomoc.


  Představení autora projektu

   Jmenuji se Radek Frýsa, ročník 1964. Od roku 2005 jsem měl zdravotní problémy, které po čtyřech letech lékaři diagnostikovali jako Parkinsonovu nemoc (PN). Od února 2009 jsem v plném invalidním důchodu. Zabývám se poradenstvím, fotografováním a dobročinnými aktivitami. V září roku 2010 jsem založil občanské sdružení PPP - Projekt podpory parkinsonikům, jehož hlavním posláním je osvětová činnost.

   

   

  Napsali o nás:

  -          Radek Frýsa: Nejraději fotím zajímavé lidi Kunovice – Pastva pro oči II. Pod tímto názvem byla v pátek zahájena v obřadní síni Městského úřadu Kunovice výstava tamního fotografa, šestačtyřiceti­letého Radka Frýsy.

  -          http://www.sportovninoviny.cz/hokej/zpravy/hokejovi-sampioni-vybrali-na-charitu-pres-200-tisic/487350

  -          http://www.idobryden.cz/zpravy/zenskou-krasou-za-osvetu-parkinsonovy-nemoci/7094d254-a70e-102d-92b9-00e0814daf34/highlightSearch=frysa%20kalendar/

  -          http://www.idobryden.cz/spolecnost/kalendar-k-podpore-informovanosti-parkinsoniku/19dfe174-a00b-102d-81c1-00e0814daf34/highlightSearch=frysa%20kalendar/

   

   

  V případě, že nám můžete jakkoliv pomoci s projektem, prosím kontaktujte nás.

  Za PPP  děkuji.

   

  Radek Frýsa

  Tel: 602 522 909 

  Email: info@ppparkinsonikum.org  

  www.ppparkinsonikum.org

  PPP o.s., 686 04 Kunovice, Panská 25, IČ 228 563 91

   

   

   

  1.8. 2010

  Prodej charitativního kalendáře zahájen.

   

  Charitativní kalendář Projekt Podpory Parkinsonikům je na rok 2011, kalendář má jeden bonusový měsíc navíc. Rozměr kalendáře je 42 x 42cm. Prodejní cena od 300 Kč plus poštovné. Forma odebrání: osobně v atelieru, nebo na dobírku. Zájemci o kalendář pište na adresu info@ppparkinsonikum.org  Děkujeme za podporu. Radek Frýsa

  Úvodní text v kalendáři:

  Parkinsonova nemoc byla poprvé popsána v roce 1817. Za těch téměř  dvěstě let jsme poněkud pokročili v možnostech léčby, dokážeme pacientům patrně lépe pomoci než naši předchůdci v době koňských omnibusů a plynových luceren. Bohužel , daleko méně jsme pokročili v poznání, proč Parkinsonova nemoc vzniká, a jakým řízením osudu jsou předurčeni ti, kteří Parkinsonovou nemocí onemocní. Jistě, víme řadu věcí týkajících se dědičnosti onemocnění v rodinách, kde je její rodinný výskyt popisován v mnoha generacích. Víme také, jakým způsobem dochází k chybění určitých látek v mozku, a proč je toto chybění příčinou oněch známých příznaků onemocnění. Víme také třeba, jakým mechanismem působí ten či onen lék, který pacientům ordinujeme. Ale o mnoho více toho nevíme. Je před námi nepochybně řada let,  během kterých budeme muset zákonitosti vzniku a průběhu Parkinsonovy nemoci usilovně studovat, abychom byli v budoucnu schopni našim pacientům pomoci lépe. Nebo spíše naši pokračovatelé…..Ti  již možná budou schopni rozvoji nemoci předcházet.

  Zhruba toto jsem před necelými dvěma lety řekl Radkovi Frýsovi, když jsme se viděli podruhé nebo potřetí a když jsem byl nucen mu sdělit, že se domnívám, že u něj propukla Parkinsonova nemoc. Znám málo lidí, kteří by v podobné situaci byli schopni zareagovat tak jako Radek. Žádná pesima, žádný odevzdaný postoj. Radek se rozhodl  svou nemoc prostě nebrat na vědomí (kromě nezbytné léčby, samozřejmě).  Bohém,  milovník života, fotograf úchvatných krajin, fantaskních nálad a hlavně krásných ženských (včetně té své) prostě není ochoten osudu přiznat, že tato  životní zkouška jej nějak vyčerpává. Nadále je plný činorodosti, optimismu, věnuje se svému umění, své rodině, po mém soudu je spíše hyperaktivní než co jiného.  Když přijede k nám na kliniku, naráz je u mne v pracovně živo,  moji spolupracovníci přicházejí s Radkem „pokecat“, podívat se na nové fotky, slyšet co za další aktivity má v plánu.  O termínu jeho návštěv se ví nejméně týden předem.

  Bylo by tedy zcela logické abych nebyl překvapen tím, že Radek se rozhodl podpořit další výzkum příčin Parkinsonovy nemoci. Přesně to zapadá do struktury Radkovy osobnosti a do struktury jeho postoje k onemocnění. Chce, aby  brzy bylo známo více. Chce, aby toto poznání vedlo ke zlepšení  osudu všech lidí, kteří  se jednoho dne dozvědí, že to nové, nepříjemné, co jim komplikuje život, je Parkinsonova nemoc. Radek  se rozhodl vytvořit své přelomové dílo: kalendář, věnovaný (podobně jako kalendář Pirelli) podpoře medicínského výzkumu v oblasti Parkinsonovy nemoci. Udělal to nejlepší, co umí: nafotil krásné ženské,  které s ním do toho projektu šly proto, že jim řekl, jaký má záměr. Pracoval tvrdě skoro rok. Výsledek máte nyní před sebou.

  Přeju tomuhle kalendáři, aby se skvěle prodával a vynesl co nejvíce prostředků, které podpoří další výzkum tak obtížného onemocnění, jakým Parkinsonova nemoc je. Přeju Radkovi, Leoně, jejich dětem, prostě celé rodině Frýsově,  aby jejich život nadále probíhal v podobném duchu a úspěšně.  Pokud moje úsilí k tomuto alespoň trochu přispěje, bude mi z toho fajn.

  Brno/Olomouc, květen 2010

  Prof. MUDr. Petr Kaňovský, CSc.

  Neurologická klinika LF UP a FN Olomouc

   

  Kdyby každý dělal to, co ho baví, budeme všichni šťastni, protože si splníme svůj sen. I když jsou lidé, kteří by nejraději nedělali nic. To není cesta, která by nás někam zavedla. Přece jenom jsou na světě  náročné činnosti, které se prostě dělat musí. Každý tu máme nějaké poslaní, které máme naplnit. Obdivuji a vážím si lidí, kteří veškeré své úsilí vynakládají s chutí, radostí a láskou.

  Mám pocit, že nemoc ukazuje cestu ke změně a tak jsem vlastně rád, ze jsem našel své poslání, které s chutí naplňuji. Nemoc mě vyléčí od nemoci. S láskou od rodiny a přátel, s podporou šlechetných sponzorů se mi to daří.

   

  Radek Frýsa, květen 2010

  ukázka kalendáře je zde.

  10.7.2010

  19.6.2010 proběhl slavnostní křest Charitativního kalendáře PPP.

  fotoreportáž

  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  5.6.2010

   

  24.5.2010

  Dne 5.6. 2010 se uskuteční benefiční tenisový turnaj na podporu osvěty parkinsonovy choroby se známými hokejisty, mimo jiné i s čerstvými mistry světa.

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  23.5.2010

  Křest charitativního kalendáře Projektu Pomoci Parkinsonikům – PPP se koná 19. června v 19 hodin 2010.

  - areál nového Letu v Kunovicích v tovární hale č 104 - Muzeum veteránů

  - z finančních důvodů je tato akce pouze pro omezený počet jmenovitě pozvaných hostů

   

  Součástí křtu bude výstava Pastva pro oči, na které uvidíte:

  Fotografie Radka Frýsy

  Fashion Show ADÉLA MIKULICOVÁ

  Obrazy IVO JANEBA

  Enkaustika JAROSLAVA MATÚŠOVÁ

  Sbírka veteránů (neprodejná) JAROSLAV KONÍČEK

  Dřevořezby (neprodejné) MIROSLAV VALENTA

  Kresby PETR KUCHAŘ

  Kabelky JITKA HUŇKOVÁ

  Návštěvní hodiny výstavy pro veřejnost je 15 – 17 hodin následující čtyři neděle.

  Dle telefonické dohody i v jiném termínu.

   

  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   

  viz http://www.ppparkinsonikum.org