• fotogalerie
 • aktuality
 • služby & ceny
 • o mně
 • reference
 • PPParkinsonikům
 • kontakt
 • návštěvní kniha
 • Aktuality

  únor 2014 výstava Reduta v Uh. Hradišti s názvem Poetické podoby světla

  Prosinec 2013 Výstava Olomouc Konvikt, při mezinarodním lékařském sympoziu s názvem Romantické podoby světla.

  listopad 2013 Kalendář Ever neuro Pharma

  Léto 2013 projekt Móda a Fotografie na hradě Houska

  Jaro 2013 focení kalendáře s Andreou Verešovou a dalšími modelkami pro projekt Móda a Fotografie na hradě Houska

  Jaro 2013 focení kalendáře Pekárny u Jahodů

  Výstava 19.12. 2012 FN Olomouc, Neurologická klinika, téma příroda

  duben 2012

  únor 2012

  DBS, hluboká mozková stimulace, operace FN Olomouc

   

  Listopad 2011

  Otevření nového ateliéru v centru Uh.Hradiště 

  5.8.2011

  Výstava při Parkinsoniádě v Dubňanech 

   21.6.2011

  Výstava Pastva pro oči III. Klub Kultury Uh. Hradiště

  14.4.2011

  Výstavka fotografií. UTB Zlin, aula univerzitní knihovny. Je tam k vidění dvacet mých fotografií. Do konce dubna.

  25.9.2010

  Radek Frýsa: Nejraději fotím zajímavé lidi

  Kunovice – Pastva pro oči II. Pod tímto názvem byla v pátek zahájena v obřadní síni Městského úřadu Kunovice výstava tamního fotografa, šestačtyřiceti­letého Radka Frýsy.

  Autor:
  Zdeněk Skalička

  1.8. 2010

  Prodej charitativního kalendáře zahájen.

   

  Charitativní kalendář Projekt Podpory Parkinsonikům je na rok 2011, kalendář má jeden bonusový měsíc navíc. Rozměr kalendáře je 42 x 42cm. Prodejní cena od 300 Kč plus poštovné. Forma odebrání: osobně v atelieru, nebo na dobírku. Zájemci o kalendář pište na adresu info@ppparkinsonikum.org  Děkujeme za podporu. Radek Frýsa

  Úvodní text v kalendáři:

  Parkinsonova nemoc byla poprvé popsána v roce 1817. Za těch téměř  dvěstě let jsme poněkud pokročili v možnostech léčby, dokážeme pacientům patrně lépe pomoci než naši předchůdci v době koňských omnibusů a plynových luceren. Bohužel , daleko méně jsme pokročili v poznání, proč Parkinsonova nemoc vzniká, a jakým řízením osudu jsou předurčeni ti, kteří Parkinsonovou nemocí onemocní. Jistě, víme řadu věcí týkajících se dědičnosti onemocnění v rodinách, kde je její rodinný výskyt popisován v mnoha generacích. Víme také, jakým způsobem dochází k chybění určitých látek v mozku, a proč je toto chybění příčinou oněch známých příznaků onemocnění. Víme také třeba, jakým mechanismem působí ten či onen lék, který pacientům ordinujeme. Ale o mnoho více toho nevíme. Je před námi nepochybně řada let,  během kterých budeme muset zákonitosti vzniku a průběhu Parkinsonovy nemoci usilovně studovat, abychom byli v budoucnu schopni našim pacientům pomoci lépe. Nebo spíše naši pokračovatelé…..Ti  již možná budou schopni rozvoji nemoci předcházet.

  Zhruba toto jsem před necelými dvěma lety řekl Radkovi Frýsovi, když jsme se viděli podruhé nebo potřetí a když jsem byl nucen mu sdělit, že se domnívám, že u něj propukla Parkinsonova nemoc. Znám málo lidí, kteří by v podobné situaci byli schopni zareagovat tak jako Radek. Žádná pesima, žádný odevzdaný postoj. Radek se rozhodl  svou nemoc prostě nebrat na vědomí (kromě nezbytné léčby, samozřejmě).  Bohém,  milovník života, fotograf úchvatných krajin, fantaskních nálad a hlavně krásných ženských (včetně té své) prostě není ochoten osudu přiznat, že tato  životní zkouška jej nějak vyčerpává. Nadále je plný činorodosti, optimismu, věnuje se svému umění, své rodině, po mém soudu je spíše hyperaktivní než co jiného.  Když přijede k nám na kliniku, naráz je u mne v pracovně živo,  moji spolupracovníci přicházejí s Radkem „pokecat“, podívat se na nové fotky, slyšet co za další aktivity má v plánu.  O termínu jeho návštěv se ví nejméně týden předem.

  Bylo by tedy zcela logické abych nebyl překvapen tím, že Radek se rozhodl podpořit další výzkum příčin Parkinsonovy nemoci. Přesně to zapadá do struktury Radkovy osobnosti a do struktury jeho postoje k onemocnění. Chce, aby  brzy bylo známo více. Chce, aby toto poznání vedlo ke zlepšení  osudu všech lidí, kteří  se jednoho dne dozvědí, že to nové, nepříjemné, co jim komplikuje život, je Parkinsonova nemoc. Radek  se rozhodl vytvořit své přelomové dílo: kalendář, věnovaný (podobně jako kalendář Pirelli) podpoře medicínského výzkumu v oblasti Parkinsonovy nemoci. Udělal to nejlepší, co umí: nafotil krásné ženské,  které s ním do toho projektu šly proto, že jim řekl, jaký má záměr. Pracoval tvrdě skoro rok. Výsledek máte nyní před sebou.

  Přeju tomuhle kalendáři, aby se skvěle prodával a vynesl co nejvíce prostředků, které podpoří další výzkum tak obtížného onemocnění, jakým Parkinsonova nemoc je. Přeju Radkovi, Leoně, jejich dětem, prostě celé rodině Frýsově,  aby jejich život nadále probíhal v podobném duchu a úspěšně.  Pokud moje úsilí k tomuto alespoň trochu přispěje, bude mi z toho fajn.

  Brno/Olomouc, květen 2010

  Prof. MUDr. Petr Kaňovský, CSc.

  Neurologická klinika LF UP a FN Olomouc

   

  Kdyby každý dělal to, co ho baví, budeme všichni šťastni, protože si splníme svůj sen. I když jsou lidé, kteří by nejraději nedělali nic. To není cesta, která by nás někam zavedla. Přece jenom jsou na světě  náročné činnosti, které se prostě dělat musí. Každý tu máme nějaké poslaní, které máme naplnit. Obdivuji a vážím si lidí, kteří veškeré své úsilí vynakládají s chutí, radostí a láskou.

  Mám pocit, že nemoc ukazuje cestu ke změně a tak jsem vlastně rád, ze jsem našel své poslání, které s chutí naplňuji. Nemoc mě vyléčí od nemoci. S láskou od rodiny a přátel,  s podporou šlechetných sponzorů se mi to daří.

   

  Radek Frýsa, květen 2010

  Ukázka kalendáře je zde.

   

  Napsali o nás.

  Výstava Pastva pro oči.

  Návštěvní hodiny  15 – 17 hod. 4.7. a 11.7. 

  Dle telefonní dohody i v jiný termin.

  Areál nového Letu v Kunovicích v tovární hale. Fotoreportáž z místa výstavy http://www.foto-frysa.com/gallery/vystava-pastva-pro-oci

   

  25.5.2010

  Vystoupení na varnisáži potvrdila mezzosopránová, mimořádně talentovaná, zpěvačka ND Eliška Weisová

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  17.5. 2010

  Zveme Vás na prodejní výstavu Pastva pro oči

  spojenou s křtem  charitativního kalendáře Projektu Pomoci Parkinsonikům – PPP, kmotrem je PLAYBOY.

   

  K pastvě kromě rautíku a dobrého vína budou zejména:

  Fotografie Radka Frýsy

  a jeho přátel:

  Fashion Show ADÉLA MIKULICOVÁ

  Obrazy IVO JANEBA

  Enkaustika JAROSLAVA MATÚŠOVÁ

  Sbírka veteránů (neprodejná) JAROSLAV KONÍČEK

  Dřevořezby (neprodejné) MIROSLAV VALENTA

  Kresby PETR KUCHAŘ

  Kabelky JITKA HUŇKOVÁ

  Zahájení výstavy pro pozvané hosty je 19. června v 19 hodin 2010. Areál nového Letu v Kunovicích v tovární hale č 104 - Muzeum veteránů.

  Návštěvní hodiny pro veřejnost 15 – 17 hod následující čtyři neděle. Dle telefonní dohody i v jiný termin.

  Sponzoři Pastvy pro oči:

  Dřevovýroba Kaštánek, BB STEEL, Zedníček, CK Best Ewent, Hotel Koníček, Atlantic Development, Faith, Ray service, CEWE COLOR  a.s. - FOTOSTAR, TORAL zdravé židle, DEICHMANN-OBUV, Gastro Karafiát.

   

  Pod záštitou Města Kunovice, ve spolupraci s Klubem kultury Uh. Hradiště.