• fotogalerie
 • aktuality
 • služby & ceny
 • o mně
 • reference
 • PPParkinsonikům
 • kontakt
 • návštěvní kniha
 • Úspory za energie (elektřina a plyn)

   

  Chcete vědět kolik můžete uspořit změnou dodavatele?
  Zdarma vám vyhotovíme analýzu cen alternativních dodavatelů plynu a elektřiny.
  Co k tomu potřebujeme?
  Zašlete nám kopie vyúčtování (rodinného domu, bytu, firmy, garáže).
  Následně obdržíte analýzu cen u více dodavatelů.
  Co bude potom?
  Pokud budete chtít změnu provést, přichystáme k podpisu smlouvy. Podepsáním těchto dokumentů vaše činnost končí, zbytek provedeme my Optimal-energy a.s.

  Jsme nezávislí poradci, zabývající se obchodní a konzultační činností v oblasti energetiky. Spolupracujeme s více dodavateli elektrické energie a plynu, od nichž získáváme ty nejvýhodnější podmínky. Můžeme si proto dovolit nabízet zaručené energetické úspory.

  Jak to, že levněji?

  Naši obchodní partneři vyrábějí plyn či elektrickou energii jednak sami, a jednak nakupují na energetické burze. Vzhledem k objemům, s nimiž pracujeme, můžeme s dodavateli dojednat mnohem výhodnější podmínky než samotný zákazník.

  Díky nižší operativě, a zejména nižším maržím jsou naši partneři podstatně levnější (a v nejbližší době i levnější zůstanou) než stávající majoritní dodavatelé. Ti si na svoje výsadní postavení již zvykli a nejsou schopni, přinejmenším na úrovni menších společností a domácností, reagovat dostatečně pružně na současné snižování cen.

  Reálné úspory

  I přes avizované slevy majoritních dodavatelů zůstanou naši partneři levnější - už jen proto, že je na tom založena jejich existence.

  Se svými klienty budujeme dlouhodobou spolupráci. Neustále sledujeme energetický trh a podle probíhajících změn aktualizujeme naši nabídku.

  Věříme, že spolupráce s námi bude pro vás přínosem.  

  Tato služba Vás nic nestojí a nic nemusíte zařizovat, vše vyřídíme za Vás. 

   

  Nabídka práce: Hledáme další seriozní a spolehlivé spolupracovníky, kteří hledají cestu k finanční nezávislosti.

  Zájemci o bližší informace napište na tento email své kontaktní informace.


  Radek Frýsa

  energetický poradce 300 455  
   
  Optimal-energy a.s.
  GSM +420 602 522 909
  www.optimal-energy.cz

   

  Aktuality z naší společnosti

  6 kroků jak změnit dodavatele

  1. Zjistěte si, jaké ceny nabízejí obchodníci
  Rozhodnutí, jestli změnit dodavatele elektrické energie, stojí a padá s tím, že víte, za kolik je konkurenční společnost schopná vám proud dodávat. Pro základní orientaci vám pomohou modely ze strany E1, spočítat si spotřebu na míru můžete na kalkulačce Energetického regulačního úřadu (www.eru), případně vytipované dodavatele sami kontaktovat (viz kontakty).

  Ceny jsou platné na jeden rok a mění se vždy od 1. ledna. Dodavatelé svoje sazby zveřejňují s předstihem, většinou je to nejpozději během listopadu. Bicorn a Bohemia Energy dokonce ještě dříve – dva až tři měsíce předem.

  Ostatní vyčkávají, až ceník zveřejní Energetický regulační úřad (ERU), který rozhoduje o regulované části ceny elektřiny – ta zahrnuje například platby za distribuci. Vzhledem k tomu, že distributora si vybrat nemůžete, cenu určuje právě ERU. V jižních Čechách a na jižní Moravě zajišťuje elektrifikaci E.ON, v Praze Pražská energetika a v ostatních regionech se o vedení stará ČEZ.

  2. Ohlídejte si výpovědní lhůtu, trvá měsíc i rok

  Spočítali jste si, že od jiného obchodníka můžete elektřinu odebírat levněji, a rozhodli jste se k němu přejít? Dříve, než ho budete kontaktovat, si zjistěte, jak dlouhou máte výpovědní lhůtu u stávajícího dodavatele.

  U největšího ČEZ jsou to tři měsíce a výpověď běží od prvního dne měsíce následujícího po jejím doručení. To znamená, že když ji podáte teď, poběží od 1. dubna do 30. června a od července můžete začít proud odebírat jinde.

  E.ON má lhůtu měsíční, Centropol Energy tří- měsíční, Bohemia Energy půlroční u smluv na dobu neurčitou, u smluv na rok či dva je lhůta zkrácená na 3 měsíce. U Pražské energetiky rozhoduje datum uzavření smlouvy, v závislosti na něm může lhůta trvat 1 až 12 měsíců. Výpověď tedy podejte včas.

  Pozor, pokud byste chtěli smlouvu ukončit před uplynutím výpovědní lhůty, můžete narazit na pokutu, například Bohemia Energy si naúčtuje 2 500 korun.

  3. Přechod k jinému dodavateli bývá zadarmo
  Podobně jako třeba zdravotní pojišťovnu můžete měnit jen jednou za rok, ani dodavatele nelze střídat obden, ale jen jednou za šest měsíců. Změna je ze zákona bezplatná.

  Dodavatelé si neúčtují ani žádné poplatky za uzavření či ukončení smlouvy. Pouze u Bohemia Energy a Centropol Energy si dejte pozor na to, s kým smlouvu uzavíráte. Když ji podepíšete u obchodního partnera společnosti, nikoli přímo s ní, BEE vám naúčtuje aktivační poplatek od 250 korun výše a Centropol 300 korun. Bez dvacetníku 130 korun si napočítá i ČEZ, ale pouze když máte smlouvu v nejlevnějším tarifu Basic

  4. Najděte fakturu nebo požádejte o kopii
  Abyste mohli vyplnit formulář smlouvy s novým dodavatelem, budete potřebovat fakturu od toho starého. Výhodnější je uzavřít s ním takzvanou smlouvu o sdružených dodávkách elektřiny, jinak byste museli projednat ještě s distributorem smlouvu o připojení a platit nadvakrát.

  Starou fakturu bude chtít vidět i pracovník pobočky, když se vypravíte přestup vyřizovat osobně. Vedle osobních údajů a způsobu platby totiž budete uvádět i technická data, jako je způsob připojení (jednofázové či třífázové), hodnota hlavního jističe, distribuční sazby, případně odhad spotřeby.

  Jestli doklad nemůžete najít, kontaktujte svého původního dodavatele elektrické energie. Všechny společnosti vám na základě žádosti zdarma vystaví opis. Na vlastní kůži jsme vyzkoušeli, zda a jak to funguje v praxi. ČEZ na základě telefonátu opis faktury zaslal do jedné hodiny. Pokud jste zákazníky ČEZ nebo PRE, můžete si fakturu stáhnout z webu, ostatní dodavatelé takovou službu teprve připravují.

  5. Dejte novému dodavateli plnou moc
  Pokud vedle žádosti o uzavření smlouvy novému dodavateli elektřiny podepíšete i plnou moc, nemusíte se o nic víc starat. Vše včetně výpovědi původní společnosti vyřídí za vás. Tuto službu umí a nabízí všech šest dodavatelů elektřiny pro domácnosti. O tom, jak rychle vám přes dráty od nového dodavatele začne proudit, rozhoduje právě délka výpovědní lhůty. Podle energetické vyhlášky je změna možná nejdříve za 17 dní.

  Potřebné dokumenty, tedy smlouvu i plnou moc (například Centropol Energy má obojí na jednom formuláři), si můžete sami stáhnout z internetu, požádat o jejich zaslání nebo navštívit kontaktní místo vybraného dodavatele. Pak už jen čekáte, až dostanete hotovou smlouvu k podpisu. Než ji podepíšete, dobře si prostudujte obchodní podmínky.

  6. Nezapomeňte na peníze
  Na závěr změňte trvalý příkaz v bance, pokud používáte SIPO, budete se muset vypravit na poštu a zařídit změnu tam. Jen dobře ohlídejte termín, dokdy budete platit postaru a odkdy je třeba posílat peníze novému dodavateli.

  Zdroj: http://finance.idnes.cz/viteze.aspx?c=A080317_090406_fi_blind_hla